Jdi na obsah Jdi na menu
 


herci

MUDr. Martina HERMANOVÁ - Anna Polívková (Ordinace)MUDr. Martina HERMANOVÁ 
(Anna Polívková)
Seriózní a vyrovnaná žena, jako lékařka přímá a důvěryhodná. Sukova spolužačka. Ze začátku všichni přemýšlejí, jak to má s muži. Ukáže se, že má partnera v Praze. Její život skrývá smutné tajemství.

Bc. Tamara KINDLOVÁ - Helena Brabcová (Ordinace)Bc. Tamara KINDLOVÁ 
(Helena Brabcová)
Porodní asistentka, kterou primář Kroupa přijme do nemocnice, aby rozjela program alternativních porodů. Vendulka jí nemůže přijít na jméno. Na muže měla smůlu, žije sama a nemá děti, což má svůj smutný důvod v minulosti.

MUDr. Jaroslav ŽENÍŠEK - Zdeněk Žák (Ordinace)MUDr. Jaroslav ŽENÍŠEK
(Zdeněk Žák)
Nová posila u MUDr. Páleníkové v pediatrické ordinaci. Příjemný muž a dobrý lékař, ale doma je pod pantoflem až hanba. Jeho nástup způsobí sestře Tiché jeden z největších šoků jejího života.

Lída DRDOVÁ - Magda Reifová
Sestra z chirurgie, kterou Vendulka „zlanařila" na gynekologii. Sympatická, rozvedená, sama vychovává dceru. Stane se jedním ze zastánců nového směru na kamenické gynekologii - přirozených porodů.

Jiřina ŽENÍŠKOVÁ - Manželka MUDr. Ženíška
Ostrá paní, která si manžela ohlídá stůj co stůj. Vodí ho na hodně krátké šňůře. S Tichou jsou antipatie vzájemné.

Simona ŠÍMOVÁ
O málo starší sestra Gábiny Šímové. Žije v Olomouci a jednoho dne se nečekaně přihrne do Kamenice ke Gábině a Adamovi Sukovi. Ukáže se, že spíš než o návštěvu, jde o útěk.

Další postavy

MUDr. Gita Petrová - Daniela Šinkorová (Ordinace)MUDr. Gita Petrová
(Daniela Šinkorová)
Atraktivní, rozvedená tmavovláska. Miluje Čestmíra Mázla a svou profesi. Řeší potíže dcery Sylvy, sestry Lucie a všech, kdo potřebují pomocI. Ale nejdřív bude trochu odpočívat. S Čestmírem odjíždí do vysněného Madridu, aby se vrátila do osudových komplikací. 

MUDr. Čestmír Mázl - Petr Rychlý (Ordinace) MUDr. Čestmír Mázl
(Petr Rychlý)
Ješitný, charismatický, skvělý operatér a diagnostik. Pracuje v nemocnici i v soukromé ordinaci. Sukničkář, kterého teprve Gita dokázala zklidnit. Teď se hřeje v její péči i se synem Jakubem. Přichází ale nejtěžší období jeho života.

MUDr. Běla PÁLENÍKOVÁ - Zlata Adamovská (Ordinace)MUDr. Běla PÁLENÍKOVÁ
(Zlata Adamovská)
Pediatrička, vtipná, řízná. Přísná na sebe i okolí, hodná k dětským pacientům. Žena s životní ironií, nadhledem a bohatou minulostí. Ale co současnost? Najde tahle temperamentní zrzka někoho, kdo s ní dokáže žít?

MUDr. Marek Kroupa - David Suchařípa (Ordinace)MUDr. Marek Kroupa
(David Suchařípa)
Výborný lékař, primář kamenické gynekologie. Oblíbenec pacientek a vášnivý cyklista. Rozvedený, stará se o syna Tondu. Zdánlivě o nic v životě neusiluje, a paradoxně, všechno hezké si ho najde samo. Bojí se vážnějšího vztahu, ale stejně do něj spadne.

MUDr. Aleš Čížek - Ladislav Potměšil (Ordinace)MUDr. Aleš Čížek 
(Ladislav Potměšil)
Gynekolog penzista, vypomáhá v ordinaci i v nemocnici. U pacientek i kolegů vzbuzuje důvěru, má nadhled, šarm a vtip. Jeho manželství s vrchní sestrou gynekologického oddělení Vendulkou pokládají všichni za ideální.

Vendulka Čížková - Veronika Jeníková (Ordinace)Vendulka Čížková
(Veronika Jeníková)
Navzdory něžnému jménu, rázná žena. Jako vrchní sestra vzbuzuje respekt lékařů i pacientů. Aleše má ráda, ale na romantiku nedá - v jejím věku, prosím vás! Co byste chtěli? Všechno musí být „šup šup“.

Markéta Vorlová - Jitka Čvančarová (Ordinace)Markéta Vorlová
(Jitka Čvančarová)
Sestra, které mohou její kolegyně jenom závidět - krásná, milá, vtipná ... A teď navíc šťastná. Žije s pediatrem Prokopem a dočkali se vytouženého syna Štěpána. Co můžou od života ještě chtít? Něco by se jistě našlo.

MUDr. Prokop HRUBÝ - Ondřej Sokol (Ordinace)MUDr. Prokop HRUBÝ
(Ondřej Sokol)
Přitažlivý pětatřicátník, který to umí s dětmi i se ženami. Markéta a syn Štěpán jsou pro něj v životě to nejpřednější, ale zároveň už mu začíná být kamenická pediatrie trochu těsná. Táhne ho to na neurologii do Prahy.

Lucie Hrušková - Ivana Jirešová (Ordinace)Lucie Hrušková
(Ivana Jirešová)
Doba, kdy heslem téhle šarmantní a potřeštěné barmanky bylo "neřeš a žij", už je pryč. Bláznivý milostný vztah s doktorem Hruškou, jejich nepodařené manželství a rychlý rozvod ji vyléčily z naivity. Možná.

MUDr. Tomáš Hruška - Jiří Langmajer (Ordinace)MUDr. Tomáš Hruška
(Jiří Langmajer)
Ambice, inteligence a sebedůvěra očividně nejsou v životě všechno. Jako primář v nemocnici selhal, jako manžel také. Odjel si léčit rány do Německa, kde má dceru, poté se dal zaměstnat v Praze na soukromé gynekologické klinice. Uvidíme, jak dlouho tam vydrží.

MUDr. Adam Suk - Josef Pejchal (Ordinace)MUDr. Adam Suk
(Josef Pejchal)
Z benjamínka kamenické gynekologie, přezdívaného „Brabčák“, se stal suverénní lékař, oblíbenec pacientek i sester. Jedna z nich, Gábina Šímová, mu v tom přerodu dost pomohla. Žijí spolu a teď zrovna přemýšlejí, co dál.

Gábina Šímová - Sandra Nováková (Ordinace)Gábina Šímová
(Sandra Nováková)
Vystonala se z lásky k primáři Hruškovi, přestala ostatním dělat naschvály a je z ní prima kamarádka a dobrá sestřička. S Adamem se k sobě hodí – ona je živel a on trochu ohně do života potřebuje.

MUDr. Vojta Kaňka - Michal Holán (Ordinace)MUDr. Vojta Kaňka
(Michal Holán)
Mladý lékař, donedávna ještě student. Hned po studiích se vrátil do Kamenice a vypadá to, že se uchytí na zdejší gynekologii. V milostném životě už tak jasno nemá. Podvedl Sylvu Petrovou, se kterou chodil, a ta mu to jen tak neodpustí.

Sylva Petrová - Veronika Nová (Ordinace)Sylva Petrová
(Veronika Nová)
Prožívá smolné období. První velká láska, Vojta, ji zklamal a hotelová škola ji nebaví; navíc hodně výuky zameškala kvůli nemoci. Naštěstí má světem protřelou kamarádku Lenku Váchovou, ta Sylvu nasměruje.

Lenka Váchová - Barbora Petrová (Ordinace)Lenka Váchová
(Barbora Petrová)
Do USA odlétala jako nešťastné kuře a vrátila se jako sebevědomá labuť – někdy až moc sebevědomá. Chce od života všechno a hned teď - peníze, dobrou práci i zábavu. Nechce se vázat.

Marie Johnsson - Michaela Dolinová (Ordinace)Marie Johnsson 
(Michaela Dolinová)
Žije s architektem Richardem Petrem, Gitiným prvním manželem. Teď jsou zrovna v Itálii, ale Marie už má zapakováno a chce Kamenici překvapit: vrátí se s novou barvou vlasů. Kamenice ji ale překvapí také. A mnohem víc!

Ing. arch. Richard Petr - Aleš Procházka (Ordinace)Ing. arch. Richard Petr
(Aleš Procházka)
Architekt, zahleděný do sebe a své práce. Projektuje domovy jiným a občas si nevšimne, že základy toho jeho nejsou zrovna nejpevnější. Naštěstí si umí vybrat partnerky, které ho dokáží podržet. S jejich dospělými dětmi ale už tak dobře nevychází.

Mirka Kovaříková - Kristýna Kociánová (Ordinace)Mirka Kovaříková
(Kristýna Kociánová)
I tahle baculatá sestřička podlehla po nástupu do ordinace kouzlu primáře Mázla. Naštěstí se zachoval jako džentlmen a Mirka jednostranný vztah přestála bez úrazu. Teď si užívá lásky z barmanem Davidem – toho jí schválil dokonce i přísný tatínek Kovařík.

Bobina Tomanová - Miriam Kantorková (Ordinace)Bobina Tomanová
(Miriam Kantorková)
Dobrý duch kamenické nemocnice. Sestra, která je na oddělení tak dlouho, že už téměř patří k inventáři. Všem tyká, o všem chce být informovaná, každému poradí a nikomu neublíží.

Míša Prouzová - Magdalena Zimová (Ordinace)Míša Prouzová
(Magdalena Zimová)
Po neúspěšných vztazích už začínala být zatrpklá. Ale pak se do ní zamiloval sám ředitel nemocnice Bílý. Čekají spolu dítě a mají před sebou hezkou budoucnost, kterou si oba zaslouží.

MUDr. Karel Bílý - Igor Chmela (Ordinace)MUDr. Karel Bílý
(Igor Chmela)
Jako ředitel vede nemocnici pevnou rukou, ve vztahu s rozvedenou matkou tří dětí byl ale poslední kolo u vozu. Proto není divu, že si našel Míšu. V poslední době často jezdí do Prahy - kdo ví, co se chystá.

Zuzana Tichá - Veronika Gajerová (Ordinace)Zuzana Tichá
(Veronika Gajerová)
Nejhubatější ze všech kamenických sestřiček. Občas na ni nemá ani její šéfka, doktorka Páleníková. Poté, co marně líčila pasti na Prokopa Hrubého, zaplula Zuzana do klidného vztahu s primářem dětského oddělení Pantoflíčkem.

MUDr. Jan Pantoflíček - Ota Jirák (Ordinace)MUDr. Jan Pantoflíček
(Ota Jirák)
Pohodář a optimista, nedlouho před důchodem. Přející, laskavý člověk, kterého si váží kolegové i pacienti. Vztah se Zuzanou mu hezky prozářil posmutnělý mládenecký život.

MUDr. Petr Pavlis - Jiří Štěpnička (Ordinace)MUDr. Petr Pavlis
(Jiří Štěpnička)
Jako primář i jako anesteziolog v kamenické nemocnici je nedostižný. V partnerském životě je spíš váhavý střelec. Kvůli Běle Páleníkové se konečně rozhoupe k rozvodu, aby se k manželce Zdeně vrátil. Zpátky doma ale šťastný není.

Leona Hrubá - Alena Procházková (Ordinace)Zdeňka Pavlisová
(Jana Břežková)
Nešťastná, neurotická žena, která ničí sebe i své okolí. Neunesla vážné onemocnění, pokusila se o sebevraždu a doposud není psychicky v pořádku.

Nany Pavlisová
(Lenka Ouhrabková)
Dcera primáře Pavlise je nešťastná kvůli rodičům. Ale jen do té doby, než ji samotnou skřípnou velké životní problémy, spojené s Vojtou Kaňkou.

Leona Hrubá - Alena Procházková
I ve svých letech živel. Stále na lovu. Muži ji ale mají rádi, protože rozdává pozitivní energii. Možná někdy až moc.

Dorka Poláková - Lucie Černíková (Ordinace)Dorka Poláková - Lucie Černíková
Vztah s Kosmatou pro ni byl nakonec zátěží. Je mladá a usedlý Kosmata ji bavil jen chvíli. Kolem potratu si prožila své. Luboš Kosmata - Alexej Pyško Šéf baru U vidlí. Myslel si, že s Dorkou už zůstane. Ale ztráta miminka otřásla jejich vztahem víc, než čekal.

David Griga - Richard Krsťan (Ordinace)David Griga
(Richard Krsťan)
Klidný, bezproblémový, snášenlivý. A do Mirky zamilovaný. Ideální partner.

 MUDr. Táňa Kroupová - Jana Malá (Ordinace)MUDr. Táňa Kroupová
(Jana Malá)
Rentgenoložka, která i po rozvodu s Kroupou tak nějak počítá. V obdobích, kdy je bez partnera chce, aby Marek řešil její frustrace a problémy


Naďa Mázlová - Kateřina Pospíšilová (Ordinace)Naďa Mázlová
(Kateřina Pospíšilová)
Dlouhonohá modelka, s permanentní letenkou do celého světa v kapse. Ale když je třeba, na otce ani mladšího brášku nezapomíná a umí je podpořit.

Jakub Mázl
(Ladislav Ondřej)
Věrný povahový otisk svého otce. Vtipný puberťák, který má většinu věcí na háku.

Tonda Kroupa - Martin Zdráhal (Ordinace)Tonda Kroupa
(Martin Zdráhala)
Roztomilý prvňák, kvůli kterému je jeho otec Kroupa ochotný se přetrhnout.  I. řada
Shrnutí 1. - 34. dílu
Seznámili jsme se s prostředím Ordinace v růžové zahradě v malém městě Kamenice a s lidmi spojenými s tímto zdravotnickým zařízením. Sledovali jsme manželskou krizi zdravotní sestry Kamily Váchové a její rodící se vztah s nadřízeným v ordinaci MUDr. Michalem Šebkem. S Kamilou je spojena většina zápletek první řady: nevěra jejího muže Pavla i lumpárny pubertálního syna Martina, které vyvrcholí rozbitím luxusního auta.
Zároveň jsme sledovali peripetie osudového vztahu majitelky ordinace dr. Gity Petrové a primáře Čestmíra Mázla z kamenické nemocnice, který sice Gitu miluje, ale je ženatý a navíc přelétavý. Gita jej dokonce na čas opustí a žije s horolezcem a psychologem Romanem, původním partnerem své potřeštěné sestry Lucie. Do toho se pomalu rodí láska mezi milým důchodcem vypomáhajícím v ordinaci dr. Alešem Čížkem a nově nastoupivší sestrou Vendulkou, tehdy ještě Holovskou.
Důležitou složkou děje jsou příběhy pacientek ordinace: dojemné, žertovné i tragické. Doprovázíme je i na gynekologické oddělení kamenické nemocnice, kterému pevnou rukou šéfuje primář Mázl. Zatímco některé ženy marně touží po dítěti, pro jiné je potomek jenom životní komplikací; a v této vypjaté atmosféře lékaři tráví své pracovní dny.
Stálí diváci seriálu si jistě vybaví vyvrcholení první série: ve chvíli, kdy se zdá, že Kamila najde své štěstí u Michala, objeví se Martinův skutečný otec, sportovec Radek Kaniak. Rád by získal Kamilu se synem zpět a když se mu to nepovede, přemluví Martina k tajnému výletu na Slovensko. Zoufalá Kamila jede za nimi a ve vypůjčeném voze havaruje.  


                                                                                                                                                                                                               

II. řada

Shrnutí 35. - 86. dílu
Ve druhé řadě se nám klubko vztahů pořádně zamotalo. Jako záskok za zraněnou Kamilu nastoupí do ordinace Markéta Foltýnová (později se vrátí ke svému dívčímu jménu Vorlová), krásná sestřička, která snadno plete mužům hlavy. Poplete ji i Gitinu příteli Romanovi a Gita zůstane na čas sama. Odolává svodům nového lékaře kamenické gynekologie dr. Tomáše Hrušky, skvělého chirurga a velmi sebevědomého muže, který přišel do Kamenice z německé kliniky. Hned od počátku soupeří Hruška s primářem Mázlem: o primářské místo i o Gitu, kterou Mázl nepřestal milovat. Děj se více přesouvá do nemocnice; kromě osudů pacientek sledujeme i příběh jejího nového ředitele MUDr.Karla Bílého. Ten na primářské místo gynekologie nepokrytě prosazuje Hrušku. A Čestmíru Mázlovi zasadí i další ránu: ukáže se, že on je tím tajemným mužem, se kterým se sblížila Mázlova žena.
Kamila se uzdravila po autonehodě, má před svatbou s Michalem, ale srdce ji táhne k manželovi Pavlovi, který se v době její rekonvalescence vzorně staral o Martina. Krize vztahu s Michalem vyvrcholí ve chvíli, kdy se mají stěhovat do nového bytu: Martin chce zůstat u otce a Kamila na poslední chvíli šokovanému Michalovi sdělí, že s ním do nového bytu nepůjde a vrací se „domů". V té chvíli ještě netuší, že je s Pavlem těhotná. Nešťastný Michal najde brzy utěšitelku v milé veterinářce Ivě. Dokonce si i zažárlí, když se v Kamenici nečekaně objeví Ivin bývalý přítel, pediatr Prokop Hrubý.
Čestmír Mázl se rozvádí a uhájí i primářské místo, ale problémy přetrvávají: jeho bývalá žena vážně onemocní a umírá. V té době si Gita a Mázl uvědomí, že patří k sobě. Gita se postará nejen o Čestmíra, ale i o jeho syna Jakuba. Jediný, kdo jí dělá starosti, je sestra Lucie, šéfka baru v tenisovém klubu: ke Gitině úžasu neodolá svodům dr. Hrušky. Vypadá to, že jde o její životní lásku - dokonce si nechala na břicho vytetovat malou hruštičku! A to Gita netuší, že ti dva dokonce chystají tajnou svatbu. Ukáže se ovšem, že Hrušku jeho bývalá německá milenka označila za otce své dcery a teď po něm vyžaduje alimenty. Hruška odjíždí do Německa a utěšuje zoufalou Lucii - do jejich svatby se jistě vrátí. Chystá se ale ještě jedna svatba: Aleš Čížek si bere Vendulku. Najednou udeří blesk z čistého nebe: Kamila, přestože je teprve v sedmém měsíci začíná rodit                                                                                                                       

III. řada

Shrnutí 87. - 120. dílu
Ve třetí řadě přibylo k ordinanci a gynekologii ještě další lékařský obor - pediatrie. Sledujeme nejen příběhy pacientek z ordinace, ale i miminek a starších dětí, o které se na pediatrické ambulanci stará už zmíněný Prokop Hrubý a rázná padesátnice Běla Páleníková, s níž se v seriálu potkáváme poprvé. Ale nepředbíhejme.
Loučíme se s Kamilou, která se s Pavlem, Martinem a předčasně narozenou dcerou Pavlínkou stěhuje do Prahy. Prostor dostávají další postavy.
Bývalý přítel veterinářky Ivy Brázdové Prokop musel zavřít ordinaci v Praze a rád přijme místo v Kamenici, v pediatrické ambulanci MUDr. Páleníkové. S razantní lékařskou se zpočátku sžívá dost těžko, ale brzo mu život prozáří láska se sestrou Markétou. Ta už dávno opustila psychologa Romana, chtěla být nějakou dobu sama, ale spolehlivý Prokop jí učaroval. Jejich vztah kalí Prokopův bratr Filip, kterému se Markéta hodně líbí, a také návštěvy Prokopovy matky Leony. Ta si těžko zvyká na to, že Prokop od ní z Prahy odešel a ona tak přišla o servis, který jí syn poskytoval.
Také Běla Páleníková prožívá románek. Dává se znovu dohromady se svou dávnou láskou, primářem kamenické chirurgie Pavlisem. Ve chvíli, kdy Pavlis požádá o rozvod, pokusí se jeho žena o sebevraždu...
Lucie nejdřív neunese informaci, že Hruška má skutečně v Německu dceru, a všechny vyděsí tím, že na několik týdnů zmizí. Nakonec ale Hruškovi odpustí. Nastěhují se do volného bytu ve stejném domě, v němž sídlí Ordinace v růžové zahradě. Jejich vztah vrcholí svatbou, už ne tajnou, ale naopak velkolepou, a s ohňostrojem.
Také Gita se s Lucií a Hruškou po čase smíří. Sama je teď šťastná s Čestmírem a Jakubem, se kterým jsou si stále bližší. Čestmír začíná pracovat v ordinaci v růžové zahradě a pacientky si jej okamžitě oblíbí. Ředitel Bílý toho ovšem využije - Mázl přijde o post primáře, protože souběh soukromého a veřejného není možný. Nahradí jej samozřejmě Hruška. Jako správný šéf dělá změny: z Vendulky Čížkové se díky němu stává vrchní sestra. Práce ji ale pohltí natolik, že začne zanedbávat manžela. Čížek na manželskou krizi reaguje tím, že si bere stále víc práce, až zkolabuje na operačním sále.
Pro Michala byl Mázlův nástup do ordinace poslední kapkou. Kamenice se mu znechutila a rád přijímá nabídku zaměstnání na prestižní pražské klinice. Iva se cítí ponížená tím, že se s ní o odchodu neporadil, ale brzy má jiné starosti: dozví se, že je těhotná a čeká dvojčata. Michal jí za to připraví velké překvapení - domluví svatbu v zoologické zahradě. Ta se stane velkolepým finále posledního dílu této řady.


IV. řada 
Shrnutí 121. - 158. dílu
V této sérii dostávají nejvíce prostoru dva páry: Markéta s Prokopem Hrubým a Lucie s Tomášem Hruškou. Do chodu nemocnice i do osudů lidí zasáhne nový, velmi svérázný lékař. A samozřejmě dojde i na příběhy pacientek, v nich hraje velkou roli pediatrická ordinace doktorky Páleníkové.
Markéta se upnula na myšlenku být co nejdřív mámou, ale otěhotnět se jí nedaří. S Prokopem, který šprtá na druhou atestaci a je nervózní, se začnou hádat. Přátelskými radami jí pomáhá MUDr. Suk, mladý lékař, který do ní byl dřív zamilovaný. Po jedné z hádek s Prokopem od něj Markéta uteče a najde azyl právě u Suka. Prokop odmítá uvěřit, že Markéta u Suka bydlí v podnájmu a nic mezi nimi není.
Navíc se Markéta pohádá s doktorkou Páleníkovou a vrátí se z pediatrie na gynekologii. Na její místo nastoupí hubatá sestra Zuzana Tichá - té se Prokop líbí a ráda by Markétu nahradila nejen v ordinaci. Právě v té chvíli Markéta zjišťuje, že čeká dítě... Prokop zpočátku pochybuje, že je otcem on, ale pak konečně pochopí, že bez Markéty nemůže být, a vezme ji zpátky k sobě. Čeká jej nejkrásnější zážitek v životě: porod syna Štěpána.
Vztah Lucie a Hrušky dostává trhliny. Hruška se tajně vypraví do Německa za dcerou. Lucie mu nemůže odpustit, že jí lhal nejen o této cestě, ale i o dalších věcech. Poté, co jej Lucie přistihne při nevěře s toho času barmankou Danielou, požádá o rozvod. Hruškovi se nedaří ani pracovně - díky cestám do Německa a potížím v osobním životě přestane zvládat práci primáře.
V nemocnici se objeví nový doktor, sympatický milovník cyklistiky MUDr. Marek Kroupa. Zatímco ostatní lékaři i pacientky se s ním brzy sblíží, Hruška je na něj vysloveně alergický: možná i proto, že Kroupa je přítel ředitele nemocnice Bílého.
Čestmír Mázl si neváží vztahu s Gitou a zaplete se s doktorkou Páleníkovou. Gita na to přijde a vyhodí jej z domu. Jakub se odmítne odstěhovat, protože už pokládá Gitu za svou druhou mámu, a Mázl zuří. Gita navíc přijme do ordinace jeho bývalou milenku sestru Míšu Prouzovou, a to k uklidnění jejich rozbouřeného vztahu také nepřispěje.
Míšu si oblíbí jiný lékař: Marek Kroupa ji pozve na cyklistický výlet. Ale ve chvíli, kdy začnou sbližovat, čerstvě rozvedený Kroupa se stálého vztahu lekne a ukončí jej. Zklame tím nejen Míšu, ale i svého šestiletého syna Tondu, který za ním jezdí z Prahy, kdykoli mu to Kroupova bývalá žena dovolí. Nakonec najde Míša útěchu v náruči ředitele nemocnice Bílého. Noc, kterou spolu stráví, nezůstane bez následků. Míša čeká dítě, ale po Bílém nic nechce - postará se o sebe sama.
V závěru se vztahy vyjasňují. Lucie s Tomášem Hruškou se rozvádí a Hruška navíc přijde o místo primáře - nahradí jej Marek Kroupa. Doktor Suk se sblíží se sestrou Gábinou, kterou zamilovanost promění v příjemnou a laskavou mladou ženu. Čestmíra vzala Gita (už po tolikáté) na milost a on jí za to připraví velkolepou oslavu jejích čtyřicátin a zároveň desátého výročí založení ordinace v růžové zahradě: pronajme na Vltavě parník a uspořádá pro všechny přátele velkolepou slavnost

                                                

V. řada - epizody

165. díl - Krásná barmanka

Míša šťastně porodila dceru Karlu a Bílý byl v sedmém nebi.

Daniela Kobesová se vrací domů z pediatrie s malou Laurou a potkává svého bývalého přítele, podnikatele Janáčka. Ani jeden není proti tomu zavzpomínat si na staré časy. Mázl sice ordinuje, ale bez nálady, očividně není v pořádku. Trochu jej rozveselí pěvkyně Sušená, která přišla na vyšetření a zazpívá mu árii z Carmen. Kosmata dává Dorce hodinovou výpověď - z práce i ze života. Dorka se běží vyplakat k Lucii. Ta se za Dorku přimluví, prosí Kosmatu, aby ji z baru nevyhazoval. Prokop dá odvézt malou Františku Fenclovou na neurologii do Prahy, později dostane špatnou zprávu: šlo o srdeční vadu neslučitelnou se životem. Tím spíš Prokop zatouží po neurologii. Pochopí, že ho to táhne do tak zvané vysoké medicíny. Z ředitele Bílého je hrdý otec, nehne s ním ani poblinkané sako. Kroupa se chystá na výlet na kolech s Lucií. Ta přinese jako překvapení houpací síť. Objeví se ale Táňa Kroupová. Lucie je jí očividně trnem v oku...

164. díl - Štěstí je dřina

Nany Pavlisová našla matku v ložnici v bezvědomí. Byl to její druhý pokus o sebevraždu

Míša a ředitel Bílý se stěhují do penzionu Konírna; Míša se Bílému přiznává, že je to poprvé, co bude bydlet s partnerem. A těší se na to.
Gita s Čestmírem se vracejí z dovolené. Čestmír je unavený a bez nálady, druhý den dokonce zůstane doma, protože mu není dobře. Prokop dostal nabídku k práci na neurologii do pražské motolské nemocnice. Markéta z toho není vůbec nadšená. Prokop se chce domluvit s Páleníkovou, že by v Kamenici sloužil jenom tři dny v týdnu, ale ta mu dá se svou obvyklou razancí na výběr: buď Kamenice nebo Praha. Vztah Dorky a Kosmaty se rozpadá: řekla mu, že se vyspala s Hynkem, i když to nebyla tak docela pravda. Pavlisová skončila po pokusu o sebevraždu na interně a Pavlis si potřebuje s někým promluvit. Zazvoní u Páleníkové, potká se tam s jejím mužem a ukáže se, že si mají co říci. Martina si při předávání služby povídá se Sukem o svém pražském příteli. S Danem se rozhodli dát jejich vztahu čas. Václavíková ještě jednou vlítne na Míšu kvůli tomu, že jí odvedla Bílého, a Míše začnou porodní bolesti. Václavíková hledá útěchu na osvědčené adrese: u Kosmaty. Čestmír se v nemocnici pokouší Míše rozmluvit alternativní porod, ale nemá šanci...

163. díl - Sen o blondýně

Kindlová nastoupila do nemocnice a okamžitě je jasné, že mezi ní a Vendulkou vypukne válka.

Suk a Gábina se probouzejí v novém bytě. Gábina se do práce moc netěší, poprvé slouží s Kindlovou. Marie se vrací z Itálie. Těší se, že si užije dceru Lenku, ale ta s něčím takovým vůbec nepočítá. Nastupuje do reklamní agentury v Praze. Marie hned nastoupí do ordinace. Lucie přijíždí z dovolené o den dřív a vidí, že byt je jako po výbuchu - Naďa, která měla hlídat Jakuba, odletěla do Londýna a Jakub tady hospodařil sám. Kindlová na oddělení moc práce nezastane, věnuje se hlavně svým klientkám. Vendulku to vytáčí. Před Martinou Hermanovou stojí těžké rozhodnutí: má nařídit sekci, i když s ní rodička, podporovaná Kindlovou, nesouhlasí? Rozhodne se pro sekci a rodičku tím zachrání. Bílý nabízí Míše, aby se spolu nastěhovali do uvolněné lékařské garsonky v Konírně a Míša to uvítá. Kroupa vezme Tondu na cyklo výlet a nešťastnou náhodou srazí Lucii. Pozve ji za to na panáka. Oba zjistí, že si dobře rozumějí...

162. díl - Potřebuješ zachránit?

Dorka by se ráda vrátila k Sukovi, ale ten ji odpálkoval, protože se stěhují s Gábinou do bytu po Hruškovi.

Spokojená rodička Janečková se po alternativním porodu loučí s lékaři. Tamaře Kindlové připraví Kroupa překvapení: nabídne jí místo sestry na oddělení. Rozhodl se rozjet program alternativních porodů. Zuzaně Tiché je líto nemocného chlapce Josífka Metelky, o kterého nemají rozvádějící se rodiče zájem. Zařídí, aby jej v nemocnici navštívil dědeček. Dorce se v Konírně nelíbí, s Vandou nevychází a Kosmatu přestává mít ráda. Nechá se pozvat na drink od Hynka Páleníka. Skončí s ním v bytě Páleníkové. Ta řádí jako černá ruka. Hynek musí okamžitě domů, za rodinou. Táňa Kroupová se rozešla s Borisem a znovu začne usilovat o bývalého manžela. Marek její návrhy odmítá. Stačí mu, že má na krku Tondu a celé oddělení. Zdena Pavlisová pokračuje ve svých výstupech. Ukazuje dceři novou poslední vůli, v níž manžela vydědila...

161. díl - Manžel nechce milence

Suk vítězoslavně oznámil Čestmírovi a Gitě, že může vzít záskok v ordinaci a že jejich dovolené v Madridu nic nestojí v cestě!

Primář Pantoflíček přichází na dětské oddělení ve chvíli, kdy malí pacienti, Josífek Metelka a Martin, vedou válku papírovými vlaštovkami. Josífek je dítě, které rodiče odložili do nemocnice. Díky Martinovi přestal být Josífek smutný a apatický. Martina Hermanová nastupuje na oddělení. Dorka s Kosmatou se stěhují do Konírny, kterou Kosmata přebírá. Dorka se tam setká se Sukem a šokuje jej prohlášením, že by se k němu ráda vrátila. Nany si přivedla Kaňku domů a dopadne to, jak se dalo čekat. Čestmír se v nemocnici dostane do konfliktu s porodní asistentkou Kindlovou: trvá na tom, že rodičku Janečkovou musí vyšetřit, i když to odmítá. Je za její porod jako lékař zodpovědný! Nakonec ji přemluví a zdravé miminko je brzy na světě. První alternativní porod v kamenické nemocnici dopadl dobře! Gita dává před odletem na dovolenou Jakubovi poslední pokyny: bude se o něj starat Naďa Mázlová. Suk nastupuje do ordinace, jednou z jeho prvních pacientek je Lenka Váchová. Zmíní se, že hledá nového nájemníka do bytu po Hruškovi. Suk má zájem a ještě týž den si plácnou -

160. díl - Vzhůru na Tahiti!

Gita požádala Suka o záskok v ordinaci po dobu, co bude s Čestmírem na dovolené v Madridu. Ale primář Kroupa to Sukovi striktně zatrhl.

Jiří Brázda uvažuje o koupi dalšího penzionu a nabídne Kosmatovi, aby převzal Konírnu. Lubošovi se návrh líbí: bar U Vidlí by mohla šéfovat Lucie. Vanda ovšem protestuje, s matkou do druhého domu nechce, měla by daleko k milovaným koním. Dohodne se s otcem, že zůstane v Konírně s ním a Dorkou. Suk doporučuje Kroupovi novou lékařku, svou spolužačku Martinu Hermanovou. Martina se přijde představit a Kroupa jí rovnou nabídne místo. Přednáška Tamary Kindlové o přirozených porodech vzbudí mezi lékaři rozruch: snad nechce Kroupa zavést něco podobného i u nich na oddělení? Lenka shání práci. Zajde za Dorkou do baru, seznámí se s Hynkem Páleníkem. Mezi Hynkem a Dorkou to zajiskří. Páleníková napíše mail Hynkově ženě Jane a snaží se dát je znovu dohromady. Chování Hynka a jeho flirtování s Dorkou rozhodně neschvaluje. Vojta Kaňka s Nany si užívají první rande. Markéta přináší do ordinace Štěpána na očkování. Páleníková je z něj nadšená, ale očkovat bude Prokop...

159. díl - Milostné dusno

Na lodi, kterou najal Čestmír na oslavu Gitiných narozenin a výročí ordinace, bylo veselo. Čestmír překvapil Gitu společnou dovolenou v Madridu. Bílý se pokusil usmířit Míšu a Kroupa si dost rozuměl s Lucií.

Běla Páleníková se za pomoci bývalého manžela Oty stěhuje z Mariina bytu. Nečekaně dovnitř vtrhne Lenka Váchová. Skončila studia v USA a bude tady s Marií bydlet. Míša si užila dovolenou na Balatonu s Bílým, ale stále ještě nechce prozradit, že on je otcem jejího dítěte. Václavíková se Bílého nechce vzdát a přijde si to s Míšou vyříkat. Míše se během konfliktu udělá zle. Václavíková zapíjí v baru žal a seznámí se s Lubošem Kosmatou. Vojta Kaňka poznává Nany Pavlisovou a je jasné, že se mu líbí. Pavlisovi mají ovšem problém: Zdena začala psychicky terorizovat rodinu a vyhrožuje sebevraždou... Páleníkovou čeká překvapení. Z Austrálie nečekaně přiletěl syn Hynek. Zjistil, že ho podvádí žena, a utekl z práce i od rodiny. Táňa Kroupová přiváží Tondu a stěžuje si, že jí její přítel Boris začíná lézt na nervy. Pacientka Janečková v nemocnici žádá přirozený porod bez přítomnosti lékaře a chce, aby s ní rodila její porodní asistentka Tamara Kindlová. Kroupa z toho není nadšený, ale nabídne Kindlové, aby udělala pro lékaře přednášku o přirozených porodech ...

STŘIHOVÝ DÍL - Co se stalo v Ordinaci

Průvodkyní právě odvysílanou čtvrtou řadou seriálu Ordinace v růžové zahradě nám v tomto střihovém dílu bude sympatická zdravotní sestra Markéta Vorlová. Připomene nám svůj vlastní příběh, který skončil nejšťastněji, jak jen mohl. Jí a Prokopovi Hrubému se narodil krásný chlapeček Štěpán. Ale ne všichni hrdinové minulé řady seriálu měli na růžích ustláno. Třeba Lucie Hrušková zůstala sama a rozvedená. Její láska, primář Tomáš Hruška zklamal na celé čáře. Pracovně i lidsky. S Markétou si připomeneme vtipné a dramatické chvíle, jak je zažili hrdinové z nemocnice i ordinace v Kamenici a zároveň lehce poodhalíme události dílů příštích